Miesto pre svadobné fotenie

05 jún 2015 Posted by: Comments: 0 In: Svadba

Jednou z milých povinností budúcej nevesty a ženícha je výber miesta pre fotenie portrétov, ktoré by ich najlepšie vystihovalo. Fotenie je významná časť svadobného dňa, ktorej je potrebné venovať patričnú pozornosť. Základom je dobrá organizácia, ktorá vám  ušetrí nielen čas a zbytočné nervy, ale aj zaručí nezabudnuteľný zážitok.  Svadobný deň je  jedinečný moment vo vašom živote, kedy  je obzvlášť dôležité, aby ste sa cítili príjemne a uvoľnene. Fotky tak budú dýchať radosťou a šťastím, ktoré vyžaruje z vás a atmosféry vášho veľkého dňa.

 

Postup výberu

V prvom rade odporúčam každému páru, aby sa skúsil zamyslieť nad miestom, ktoré má pre nich špeciálne čaro. Zdôverte sa svojmu fotografovi a nechajte si poradiť, či bude daná lokalita vhodná pre fotenie v svadobný deň.

V prípade, že nemáte žiadne nápady,  dobrý fotograf vám určite nájde správne miesto, ktoré bude spĺňať vaše požiadavky. Dohodnite sa na predsvadobnom fotení a choďte si miesto vyskúšať.

miesta-pre svadobne-fotenie-11

Kam ísť?

Mesto, príroda, industriál, kaviareň… možností je neúrekom. Fotenie by malo byť o vás a preto si vyberte miesto, ktoré bude vášmu srdcu blízke. Ste nadšení turisti a to vás spája? Choďte do prírody. Máte obľúbenú kaviareň, kde ste štamgasti a chodí tam celá vaša partia? Dohodnite sa s prevádzkárom a určite vám kaviareň v sobotu rád otvorí. Snažte sa, aby vás miesto vystihovalo. Fotografie z miest, ktoré s vami skoro vôbec nesúvisia môžu v konečnom dôsledku pôsobiť gýčovo a neprirodzene.

 

Jedno miesto

Stačí jedno, nestrácajte čas presunmi z miesta na miesto. Ani vy ani váš fotograf tak nebudete v strese. Presúvanie je čistá strata času, radšej si o pol hodinu dlhšie pospite :-) Nenúťte fotografa narýchlo naplieskať fotografie niekde v meste a potom rýchlo bežať do prírody a tam zopakovať postup. Svadobný fotograf potrebuje priestor a kľud pre tvorbu hodnotnej fotografie. Musí myslieť na neskutočne veľa faktorov, ktoré robia dobrú fotku dobrou. Doprajte mu kľud, aby mohol tvoriť váš svadobný príbeh kvalitne.

miesta-pre svadobne-fotenie-05

Fotiť sa dá kdekoľvek, avšak…

Skúsený svadobný fotograf určite nebude mať problém urobiť kvalitné portréty kdekoľvek. Rozdiel je iba v tom, o koľko viac času strávi hľadaním pekného záberu. Sú miesta, ktoré sú sami o sebe fotogenické a urobiť dobrý záber je časovo nenáročné. Cestovanie za dobrým miestom sa teda oplatí, keďže dobré zábery urobíte za kratší čas. Rozmyslite si, kde sa dá zaparkovať najbližšie a koľko vám bude trvať dostať sa od auta k miestu fotenia. V svadobných lodičkách to môže byť časovo náročnejšie, preto si zvážte pribalenie tenisiek, alebo bielych balerínok, ktoré vám uľahčia  presun a  ušetria aj vaše nohy.

 

Nezabúdajte na daždivú alternatívu

Počasie bohužiaľ nevieme ovplyvniť, no trocha dažďa ežte nemusí znamenať katastrofu. Aj vtedy vedia vzniknúť krásne fotky nabité skvelou atmosférou. Čo však v prípade hustého a neprestávajúceho dažďa? Treba sa pripraviť na všetko a mať eso v rukáve. Ak máte známeho, ktorý robí v hotely, reštaurácii, predajnom showroome či kaviarni, spýtajte sa na možnosť fotenia v sobotu. Dobrou alternatívou môže byť aj hotel, kde bude svadobná hostina. Vo vašom okolí je určite veľa pekných interiérov poskytujúcich dobré podmienky na fotenie. A čo tak kamarát s pekným bytom, alebo domom? Fotiť sa dá všelikde,  v automechanickej dielni, požiarnej stanici, v podzemných garážach, v kinosále, v divadle, v kostole, v hrnčiarskej dielni, v kravíne…

miesta-pre svadobne-fotenie-08

Platiť či neplatiť?

Ak je váš svadobný rozpočet obmedzený, neplaťte zbytočne peniaze za fotenie v kaštieli, či v botanickej záhrade. Je veľa iných pekných miest, ktoré sú verejne prístupné a zadarmo. Ušetrené peniaze radšej investujte do svojich svadobných hostí.

 

Malá rada na záver

Počas samotného svadobného fotenia sa nepozerajte na hodinky a vypnite si telefón. Zverte sledovanie času vašej sestre, svedkovi, alebo družičke. Dohodnite sa, nech vás upozorní vždy 5 minút predtým, ako treba niekam ísť. Určite sa niekto takejto organizačnej funkcii poteší  a vy si budete svadobné fotenie v kľude užívať. Je to predsa váš deň.

 

Komentovanie je momentálne uzavreté