9 dôvodov na predsvadobné fotenie alebo „prvé rande“

10 nov 2015 Posted by: Comments: 0 In: Svadba

Mnoho Snúbencov si v súčasnosti praje mať fotografom zachytený nielen svadobný deň, ale aj takzvané Prvé rande. Takéto predsvadobné fotenie má veľa výhod pre budúci manželský pár, ako aj pre fotografa. Je to výborný spôsob ako spojiť príjemné s užitočným. Tu je niekoľko dôvodov, vďaka ktorým pravdepodobne svojho fotografa o fotenie pred svadbou požiadate.

 

1. Zbavte sa stresu pred fotoaparátom

Nie každý z nás je stvorený stáť a pózovať pred aparátom. Prvá skúsenosť s fotením môže byť stresujúca, no práve predsvadobné fotenie pomôže odbúrať trému a vy sa bude v svadobný deň pred objektívom cítiť vyrovnane a prirodzene.

 

2. Užite si to a relaxujte

Plánovanie svadby je náročná a vyčerpávajúca činnosť. Na chvíľku vypadnúť z tohoto kolotoča a užiť si zábavu pri fotení so svojim partnerom bude určite skvelý relax. Urobte si výlet,  pekne sa oblečte, prípadne sa vybláznite s rekvizitami…

prve-rande-04

 

3. Spoznajte svojho fotografa

Váš svadobný fotograf vás bude sprevádzať po celý svadobný deň a bude osobou, s ktorou pravdepodobne strávite najviac času. Preto je dobré spoznať ho čo najlepšie. Rovnako aj váš fotograf zistí, čo máte radi, čo sa vám páči a podľa toho môže prispôsobiť svadobné fotenie tak, aby ste boli maximálne spokojní.

 

4. Spoznajte seba

Vedome či nevedome, každý chce na fotke vyzerať dobre. Pozriete si predsvadobné fotografie a podla nich môžete zhodnotiť, ktorý uhol vám najviac lichotí a akým pózam sa pri svadobnom fotení vyhnúť. Túto pridanú hodnotu určite ocení aj váš fotograf.

prve-rande-08

5. Nájdite pekné miesta

„Prvé rande“ môže byť výborným spôsobom ako nájsť krásne miesta pre fotenie v svadobný deň. Alebo naopak zistíte, že miesta, ktoré sa vám páčili, v skutočnosti nie sú až také fotogenické, alebo prístup k nim by bol v svadobný deň príliš náročný. Váš fotograf vám určite navrhne prostredie, kde rád fotí portréty. Neváhajte ho osloviť s požiadavkou fotiť prvé rande práve tam.

 

6. Svadobná výzdoba

Predsvadobné fotografie vystavené v sále môžu byť príjemným spestrením svadobnej hostiny. V rámiku na stole, či zavesené na stene, prípadne premietané cez projektor. Niekedy sa využijú aj pre svadobné oznámenia, či ďakovné karty.

prve-rande-09

 

7. Obohaťte svoj svadobný album

Asi netreba vysvetľovať, že svadobný look je neopakovaľný a spomienky na svadobný deň sú neoceniteľné. Krásne svadobné šaty, vlasy, oblek či topánky musia byť zdokumentované. Ako sme však vtedy skutočne vyzerali? V bežnom oblečení a s ľahkým mejkapom, na miestach, ktoré sme mali radi. Váš svadobný album môže mať aj túto pridanú hodnotu.

 

8. Iné svetlo

Pre šetrenie času sa fotografovanie svadobných portrétov robí počas svadobného dňa, a to zväčša práve okolo poludnia. Táto časť dňa je špecifická prudkým studeným slnkom a ostrými tieňmi, čo pre portrétnu fotografiu nebýva tými najlepšími podmienkami. Prvé rande môžete fotiť v podvečerných hodinách pred západom slnka, kedy je slnko nízko, vytvára príjemné teplé farby a získať tak krásne romantické zábery.

prve-rande-05

 

9. Priaznivá cena

Pre samotného fotografa má fotenie Prvého rande nesporné plusy, preto vám väčšina z nich pravdepodobne ponúkne prijateľnú cenu. Dobrý fotograf vás bude chcieť spoznať už pred svadbou, aby sa čo najpresnejšie trafil do vášho vkusu (pričom zostane verný svojmu štýlu). Dôkazom priaznivých cien je napríklad ponuka zvýhodnených cenových balíčkov, ktoré zahŕňajú aj spomínané predsvadobné fotografie.

Komentovanie je momentálne uzavreté